Najważniejsze powody, dla których powinieneś odwiedzić LuwrParyż to miasto z kultowymi zabytkami i ukrytymi klejnotami. Jeśli przyjeżdżasz po raz pierwszy, powinieneś zacząć od zwiedzania słynnego muzeum Luwru. Luwr jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie i zawsze jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie wizyty w Paryżu.Jest domem dla wielu słynnych obrazów i rzeźb, w tym Mona Lisa Leonarda da Vinci. Luwr ma również kolekcję sztuki islamskiej, którą warto poznać, jeśli interesuje Cię ta kultura.

Luwr | Najsłynniejsza galeria sztuki na świecie

Louvre to francuskie słowo oznaczające „sklepiony dach z poziomym gzymsem”. To także nazwa jednej z najsłynniejszych galerii sztuki na świecie.Luwr był pierwotnie fortecą, ale w 1793 roku został przekształcony w galerię sztuki przez rewolucyjny rząd tego kraju. Od czasu otwarcia budynek był kilkakrotnie rozbudowywany i odnawiany, aby pomieścić coraz większą liczbę prac i zwiedzających. Obecnie w Luwrze znajduje się około 35 000 dzieł sztuki, w tym obrazy, rzeźby i inne przedmioty od czasów starożytnych do współczesności. Luwr został pierwotnie zbudowany jako twierdza w 1190 roku za czasów Filipa II Augusta (1165-1223). Na początku XIII wieku miał go syn Filipa II Augusta, Ludwik IX (1214-1270)

Podziwiaj legendarne obrazy niektórych z największych artystów w historii

Luwr to światowej sławy muzeum sztuki znajdujące się w Paryżu we Francji. Ma ponad 35 000 obrazów i rzeźb od 1250 do 1900.Luwr jest najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie, z ponad 9 milionami odwiedzających rocznie. Znajdują się w nim obrazy niektórych z największych artystów w historii, takich jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł i Rembrandt. Niektóre z najbardziej znanych obrazów w Luwrze to: Mona Lisa Leonarda da Vinci (1513), Narodziny Wenus Botticellego (1485) i Straż nocna Rembrandta (1642). Podziwiaj w luwrze arcydzieła w starożytnego Egiptu i zobacz wspaniałe dzieła artystów takich jak Monet i Van Gogh. Znajdują się w nim jedne z najsłynniejszych obrazów na świecie, w tym Tratwa Meduzy i Śmierć Sardanapala.