Skąd brać pomysły na prezent na 30 urodziny?Wybór odpowiedniego prezentu przypadającego na świętowanie dnia, który zdarza się raz w życiu, wydaje się zadaniem przerastającym wiele osób. Każdy chce, żeby to był podarunek wyjątkowy, wart zapamiętania, a jednocześnie przydatny. Jaki zatem powinien być prezent na 30 urodziny?

Dla jakiej osoby jest on przeznaczony?

Jeżeli planuje się zakup dobrze przemyślanego podarunku, trzeba zastanowić się, dla kogo jest on kierowany: osoby samotnej, w związku, rodzica, pracującego w konkretnej branży, członka rodziny, przyjaciela, współpracownikami? Osobom bliskim kupuje się prezenty droższe, bardziej osobiste, dla kolegów z pracy prezent na 30 urodziny nie musi być kosztowny, ani tym bardziej mający specjalne znaczenie.

Warto jednak zastanowić się, co dana osoba lubi, a co może jej nie przypaść do gustu. Raczej unikać się też oczywistych podarunków: skarpet, książek, perfum, zegarków czy kopert z pieniędzmi, jeżeli nie są one w jakiś sposób związane z obdarowanymi.

Na co zatem się zdecydować przy wyborze prezentu urodzinowego?

Często nawet po przemyśleniu powyższych kwestii zdarza się, że ma się "pustkę w głowie" i trudno zdecydować, co kupić. Dlatego można przeszukać listę bardziej oryginalnych podarunków, które powinny spodobać się większość współczesnych trzydziestolatków.

Ciekawymi prezentami na 30 urodziny są:

  • lot szybowcem,
  • kursy obsługi drona,
  • skok ze spadochronem,
  • sesja zdjęciowa pod wodą,
  • wizyta na strzelnicy,
  • wizyta w salonie odnowy biologicznej,
  • rezerwacja w ekskluzywnej restauracji,
  • możliwość zaprojektowania własnej koszulki/plecaka/kosmetyku,
  • pokaż ekskluzywnych samochodów/strojów.

W zależności od tego, jakie są zainteresowania solenizanta, warto zastanowić się, czy jedna z propozycji nie przypadnie jej/jemu do gustu.

Można samodzielnie rozwinąć powyższą listę, dodawać własne pomysły na kolejne okazje. Zawsze warto pamiętać, że to, co się podaruje, powinno być podarowane z myślą o drugiej osobie, zamiast kierowania się indywidualnymi potrzebami.

Jednym z bardziej wymagających i kreatywnych pomysłów jest przygotowanie prezentu samodzielnie, jeżeli ma się taka sposobność. Będzie to okazja do rozwijania własnych zdolności i zadowolenia drugiej osoby. Pamięć i pomysłowość są cennymi podarunkami samymi w sobie. Dlatego można postawić na oryginalny, nietuzinkowy pomysł i zainwestować w niego czas i budżet (w rozsądnych rozmiarach). Z pewnością będzie to miało wartość sama w sobie i sprawi wiele radości solenizantowi.