Tego o Dubaju nie wiedziałeś!Kiedy większość ludzi myśli o Dubaju, myśli o luksusie i bogactwie. Jednak miasto jest o wiele bardziej złożone. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj przesiąknięty tradycją, ale także dom dla jednych z najbardziej nowoczesnych i postępowych miast na świecie. Żadne miasto nie ucieleśnia tego paradoksu lepiej niż Dubaj, miasto, które jest pełne kontrastów i niespodzianek. Poznajmy niektóre z tych fascynujących faktów na temat tej tętniącej życiem metropolii!

Linia horyzontu Dubaju jest niezrównana

Nie ma na to dwóch sposobów - kiedy lecisz do Dubaju lub patrzysz na jego panoramę z dowolnego miejsca w mieście, spotkasz się z budzącym respekt widokiem. W Dubaju znajduje się nie tylko najwyższy budynek na świecie (Burj Khalifa), ale także imponująca liczba innych drapaczy chmur - wszystkie o unikalnych projektach i stylach, które wyróżniają je spośród innych. Oprócz arcydzieł architektury, wiele budynków w Dubaju posiada niesamowite pokazy świetlne LED, które można zobaczyć z odległości wielu kilometrów!

Dubaj został zbudowany na handlu

Dubaj może stać się sławny jako plac zabaw dla bogatych i sławnych, ale jego korzenie są mocno zakorzenione w handlu. Przez wieki, zanim do kraju zaczęły napływać pieniądze z ropy, kupcy odwiedzali porty takie jak Jumeirah i Deira Creek, aby kupować i sprzedawać towary z całego świata. Ponadto wiele małych firm nadal działa w tradycyjnych soukach zlokalizowanych w całym Dubaju - dając odwiedzającym wgląd w to, jak wyglądało życie, zanim miasto stało się tak kosmopolityczne.

W Dubaju każdy znajdzie coś dla siebie

Jeśli chodzi o życie nocne, centra handlowe, restauracje, plaże, parki tematyczne - każdy znajdzie w Dubaju coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy szukasz luksusowego wyjazdu, czy ekscytującej przygody pełnej nowych doświadczeń, ta pustynna oaza ma coś dla każdego! Od ogromnych centrów handlowych zaopatrzonych w designerskie marki do różnorodnych opcji kulinarnych zawierających smaki z całego świata - każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Ciekawostki i mało znane fakty o Dubaju

Miasto posiada własny kryty stok narciarski, zwany Ski Dubai, który znajduje się wewnątrz Mall of the Emirates. Dubaj posiada największy na świecie rynek złota, zwany Gold Souk, gdzie kupcy sprzedają złotą biżuterię i inne złote przedmioty. Dubaj posiada największy na świecie naturalny ogród kwiatowy, zwany Dubai Miracle Garden. Miasto posiada największe na świecie centrum handlowe, zwane Dubai Mall, które przyciąga miliony turystów rocznie. Dubaj ma największy na świecie diabelski młyn, zwany Dubai Eye, który umożliwia podziwianie panoramicznych widoków na miasto. Miasto posiada własny szpital dla wielbłądów, który jest największy na świecie i leczy ponad tysiące wielbłądów rocznie. Dubaj jest domem dla pierwszego na świecie konkursu piękności wielbłądów, zwanego Camel Beauty Contest, który odbywa się co roku. W mieście znajduje się jedyny na świecie 7-gwiazdkowy hotel, zwany Burj Al Arab, który ma kształt żagla i stoi na wysokości ponad 321 metrów.

Wnioski

Dubaj jest niesamowitym miastem. W jednej chwili możesz patrzeć na budzące respekt drapacze chmur, a jednocześnie odwiedzać tradycyjne souki, gdzie miejscowi wciąż mogą kupować i sprzedawać towary, tak jak robili to przez wieki. Połączenie nowoczesności z tradycją sprawia, że nie przypomina on żadnej innej destynacji na ziemi - co czyni go obowiązkowym miejscem dla każdego, kto kocha odkrywać nowe miejsca!