Jak mówić o swoich uczuciach: Najprostsze sposoby komunikowania tego, co naprawdę czujeszCzy masz wrażenie, że ty i twój partner mówicie różnymi językami miłości? Być może tak jest. Związki rozwijają się na komunikacji, ale nie zawsze łatwo jest wyjaśnić, jak się czujesz. Jeśli ty i twój partner jesteście szczęśliwi i zaangażowani w siebie, nie ma potrzeby panikować. Nawet najszczęśliwsze pary będą miały wzloty i upadki, zwłaszcza jeśli jesteś razem tylko przez krótki czas! Utrzymanie miłości przy życiu wymaga pracy, ale nie musi być ona wymagająca i uciążliwa. Komunikacja jest kluczem w każdym związku, a bycie w stanie rozmawiać o swoich uczuciach z partnerem może wzmocnić twoją więź, a także pomóc ci uporządkować wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Oto kilka sposobów, które mogą ułatwić komunikację:

Bądź szczery w kwestii tego, czego chcesz i czego nie chcesz

Zanim zaczniesz mówić o swoich uczuciach, musisz wiedzieć, czym one są. Jako ludzie często mamy uczucia, których nie potrafimy w pełni wyjaśnić. Może czujesz się trochę smutny bez powodu lub zły na coś, co zrobił twój partner, ale nie wiesz dlaczego. Musisz nauczyć się rozpoznawać, co czujesz, a następnie być szczery ze swoim partnerem o tym. Nie próbuj analizować tego na śmierć, po prostu powiedz, że nie wiesz, dlaczego tak się czujesz i musisz o tym porozmawiać. Bądź tak bezpośredni, jak tylko możesz. Utrzymuj rozmowę pozytywną i pełną szacunku, ale bądź szczery.

  • Nowe doświadczenia zawsze pomogą na nowo rozpalić iskrę w każdym związku. W tym samym czasie pomogą one również Tobie i Twojemu partnerowi lepiej się ze sobą komunikować.
  • Wspólne wypróbowanie nowych aktywności i doświadczeń to świetny sposób na otwarcie pozytywnego dialogu.

Możesz wybrać wszystko, co lubisz, ale może wybierz coś, co jest związane z twoim związkiem. Na przykład, jeśli jesteś w związku na odległość, dlaczego nie spróbować skyping razem? Lub jeśli jesteś w długotrwałym związku, co powiesz na wypróbowanie nowej restauracji?

Ustal granice i porozmawiaj o oczekiwaniach

W miarę upływu czasu Ty i Twój partner będziecie mieli wobec siebie pewne oczekiwania. Możesz oczekiwać, że twój partner zawsze będzie płacił za obiad, albo że będzie pomagał w pracach domowych. Twój partner może mieć również pewne oczekiwania wobec Ciebie. Może oczekiwać, że zawsze będziesz przy nim lub że zawsze dasz mu znać, jeśli spóźnisz się do domu z pracy. Te rzeczy są ważne, ale ważne jest, aby ustalić granice wokół nich. Jeśli czujesz, że jesteś wykorzystywany lub twój partner nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, musisz się tym zająć. Ważne jest, aby rozmawiać o tych sprawach raczej wcześniej niż później. Ważne jest, aby rozmawiać o tych oczekiwaniach, kiedy pojawiają się po raz pierwszy. Jeśli twój partner ciągle się spóźnia, najlepiej zająć się tym, zanim stanie się to poważnym problemem.