Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego: Co to jest, mity i opcje leczeniaKażda kobieta w pewnym momencie swojego życia doznaje infekcji dróg moczowych, ale co się dzieje, gdy ten sam problem ciągle powraca? To jest, gdy przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego przychodzi do obrazu. Naukowa nazwa przewlekłego zapalenia pęcherza to Przerywane lub nawracające zapalenie pęcherza. Jest również znany jako Nawracające ostre zapalenie pęcherza moczowego lub Przewlekłe zapalenie nerek i cewki moczowej. Zazwyczaj staje się przewlekły, jeśli pozostaje nieleczony lub idzie nieadresowany przez długi czas. Tutaj będziemy patrzeć na to, jakie są przyczyny przewlekłej torbieli opcje leczenia, aby pozbyć się tego stanu na stałe.

Przyczyny przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego

Poniżej przedstawiono niektóre z przyczyn przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego:

  • Infekcje bakteryjne: Infekcje bakteryjne są najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza moczowego. Bakterie, które powodują zapalenie pęcherza moczowego są obecne w dużej liczbie osób, ale nie powodują problemów u większości ludzi. Jeśli osoba jest pod wpływem stresu lub przyjmuje pewne leki, bakterie te mogą się rozmnażać i powodować zapalenie pęcherza moczowego.
  • Defekt w układzie moczowym: Wada układu moczowego może powodować przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego.
  • Cukrzyca: Cukrzyca może powodować zapalenie pęcherza moczowego. - Stosowanie antybiotyków: U osób, które często stosują antybiotyki, może wystąpić zapalenie pęcherza moczowego.
  • Nieregularne codzienne nawyki: Regularne wypróżnienia i oddawanie moczu mogą utrzymać pęcherz w czystości. Jeśli masz nieregularne wypróżnienia lub oddawanie moczu, pęcherz może zatkać się substancją przypominającą śluz, która może zawierać bakterie. Może to spowodować zapalenie pęcherza moczowego.
  • Problemy z nerkami: Kamienie nerkowe, choroby nerek i niewydolność nerek może powodować zapalenie pęcherza moczowego.

Jak zapobiegać nawrotom przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego?

Dieta o wysokiej zawartości błonnika i niskiej zawartości tłuszczu, cukru i soli może zapobiec zapaleniu pęcherza moczowego, ponieważ utrzymuje nerki i pęcherz moczowy w zdrowiu. Pokarmy takie jak brokuły, pomarańcze i pełne ziarna są dobrym źródłem błonnika. Picie dużej ilości wody może wypłukać szkodliwe toksyny i bakterie z organizmu. - Pozostań wolny od stresu: Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego to stan, który jest wyzwalany przez stres. Poprzez zmniejszenie stresu, można zmniejszyć swoje szanse na rozwój przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego. Możesz spróbować jogi lub medytacji, lub iść na spacer, aby się odstresować. Ciasna bielizna może zbierać wilgoć, która może powodować infekcje.